vytváření objednávky

Doprava zdarma po ČR nad 1200 Kč

Udržitelnost

MANUFAKTURA & UDRŽITELNÝ ROZVOJ

Velmi nás těší, že se mimořádně důležité téma udržitelnosti stalo v poslední době tolik diskutováno a začíná být neodmyslitelným prvkem podnikání mnoha společností. Pro nás je přirozenou součástí našich aktivit již od samého začátku.

Co to vlastně „všude skloňovaný“ udržitelný rozvoj je?

Dle definice OSN z roku 1987 je trvale udržitelný rozvoj takovým rozvojem, který naplňuje potřeby přítomných generací, aniž by ohrozil schopnost budoucích generací naplňovat potřeby své. Udržitelný rozvoj je také definován jako rovnováha mezi ekonomikou, sociálními aspekty a životním prostředím – třemi pilíři, jež tvoří základní oblasti lidského života.

Co děláme pro udržitelnost my?

JSME 100% ČESKÁ FIRMA A ZAKLÁDÁME SI NA LOKÁLNÍ VÝROBĚ

Sídlíme uprostřed Prahy a většinu kosmetiky vyvíjíme a vyrábíme v areálu bývalého cukrovaru v pražských Čakovicích. Často čelíme nabídkám na levnou výrobu mimo naši republiku, zejména v Asii, ale rádi těmto tlakům odoláváme. Zakládáme si na místní výrobě, která ctí trvalou udržitelnost. Naše kosmetika navíc dokáže obstát v prostředí konkurence zahraničních produktů, jejichž doprava k nám zbytečně zatěžuje planetu.

PREFERUJEME VŠE ČESKÉ

Od počátku své existence stojíme za svým českým původem a i v současnosti se snažíme o maximalizaci českosti ve všech směrech. Své produkty vyvíjíme a vyrábíme v pražských Čakovicích, spolupracujeme s převážně s českými dodavateli obalů, výrobků i služeb, dlouhodobě podporujeme drobné výrobce předmětů českých lidových řemesel a dřevěných hraček, kterým zajišťujeme pravidelný odbyt a podmínky pro udržení jejich činnosti.

VYVÍJÍME KVALITNÍ A ŠETRNÉ VÝROBKY

Receptury našich výrobků jsou založeny na obsahu prvotřídních surovin, které dávkujeme do kosmetiky v množství, které má skutečný efekt. Naše výrobky jsou díky tomu plně funkční a stačí je používat v přiměřeném množství. Při vývoji našich produktů jsou nám inspirací osvědčené rady našich babiček. Jemné a šetrné složení našich produktů je založeno především na rostlinných základech a přírodních ingrediencích - naše kosmetika jich obsahuje 97-99,5%. Naše produkty jsou tak snadno biologicky odbouratelné…

DLOUHODOBĚ A ZÁMĚRNĚ OMEZUJEME EXPANZI

Před lety jsme záměrně ukončili naprostou většinu velkoobchodních aktivit a rozhodli se prodávat naši kosmetiku především prostřednictvím vlastních značkových obchodů v Česku a na Slovensku. Od té doby téměř denně čelíme obchodně velmi zajímavým nabídkám k rozšíření prodejen po celém světě. Pro některé je naše vytrvalé odmítání a s ním spojené ušlé zisky nepochopitelné, my si však myslíme, že „méně je mnohdy více“. Nade vše si ceníme rodinné atmosféry naší firmy a můžeme se maximálně soustředit na zachování vysoké kvality produktů a úrovně prodeje. K velkoobchodní spolupráci přistupujeme výjimečně a pouze u projektů, které se ztotožňují s naší filosofií.

VZDĚLÁVÁME SE A EDUKUJEME NAŠE ZÁKAZNÍKY

Intenzivně sledujeme ekologické trendy a v oboru se neustále vzděláváme. Nově nabyté poznatky co nejefektivněji zužitkováváme při našem podnikání a zároveň informace předáváme našim zákazníkům. V současnosti představujeme kampaň „Dovolte nám osvětu pro naši krásnou planetu“.  Jejím hlavním motivem je hravý a originální krátký animovaný film, který zábavnou formou upozorňuje na běžné denní činnosti, při kterých člověk často zbytečně zatěžuje přírodu a planetu. Věnujte chvilku svého času zhlédnutí videa a dozvíte se, jak můžete k trvalé udržitelnosti přispět i vy.

VYUŽÍVÁME LAHVIČKY Z RECYKLOVANÉHO PLASTU

Všechny naše lahvičky jsou vyrobeny z PETU - nejkvalitnějšího plastu, který lze až 50x recyklovat. 80% z nich je navíc vyrobeno s 25% příměsí recyklovaného plastu, za necelé 2 roky od zavedení používání recyklátu jsme tak ušetřili více než 14 tun nového plastu. Z mnoha důvodů odmítáme využívání bioplastů, které nepovažujeme za prospěšné pro přírodu.

POUŽÍVÁME EKOLOGICKÉ NÁKUPNÍ TAŠKY

Nikdy jsme nepoužívali plastové tašky pro odnos nákupů – od nás si nákup odnesete v papírových taškách z recyklovaného papíru či si u nás můžete nakoupit krásnou, mimořádně kvalitní bavlněnou EKO tašku a používat ji opakovaně. Všechny tašky jsou navíc vyrobeny v České republice.

U NÁS LZE NAKOUPIT BEZ OBALU

Podstatnou součástí našeho sortimentu jsou koupelové soli, prodávané na váhu – rádi Vám je prodáme do Vámi přinesených (čistých a uzavíratelných) nádob, společně tak ušetříme zbytečný obal. Otázce obalů věnujeme velkou pozornost, všeobecně s mini šetříme, rádi využíváme obaly z papíru a jiných lehko recyklovatelných materiálů od českých výrobců.

MÁME RÁDI ZVÍŘATA…

Jsme první společností v Čechách, která získala jediný mezinárodně uznávaný certifikát o netestování na zvířatech Human Cosmetics Standard. Nevyužíváme živočišné produkty (s výjimkou medu, včelího vosku a lanolinu z ovčí vlny) a většina našich kosmetických produktů je vegan. Odmítli jsme obchodní kontrakty v Číně, protože bychom museli svolit s otestováním našich produktů na zvířatech.

ŠETŘÍME ENERGII, KILOMETRY I OBALY

Soustavně pracujeme na snížení energetické náročnosti naší výroby i prodejen. Vzhledem k modernímu centrálnímu skladu a vlastnímu vozovému parku optimalizujeme závozy zboží tak, aby auta nejezdila poloprázdná a vždy se plně využila jejich kapacita.  Nemáme zapotřebí prodávat a transportovat „vzduch“ – naše obaly slouží k ochraně výrobků, ne ke klamání zákazníků zdánlivě větším objemem, a tak zbytečně neplýtváme obalovým materiálem. Začali jsme úspěšně využívat o polovinu tenčí balicí fólii, což umožňuje dlouhodobě velké úspory zbytečného plastového materiálu. Zajímavou perličkou je například i to, že plošně používáme ekologické čisticí prostředky, které si sami vyrábíme z nespotřebované produkce, potřebné pro rozjezd plnících technologií ve výrobě.

RECYKLUJEME A VRACÍME STARÉ VĚCI ZPĚT DO ŽIVOTA

Třídění odpadu a recyklace ve výrobě, prodejnách i kancelářích je pro nás naprostou samozřejmostí. Díky jedinečnému logistickému systému odvozu a svozu z obchodů dokážeme např. použít každou z našich expedičních papírových krabic až 5x. "Upcycling" je originálním prvkem také při tvorbě interiérů - v našich prodejnách najdete staré restaurované dřevěné stoly, ponky, valchy, pračky, bojlery a další krásné autentické historické artefakty. Velmi rádi vdechujeme nový život krásným starým věcem, které mohou ještě dlouho sloužit a udělat „velkou parádu“.

PLÁNUJEME UDRŽITELNĚ

Mnohaleté zkušenosti s vlastní výrobou a prodejem ve vlastní obchodní síti nám umožňují dokonalé plánování, díky kterému prodáme vše, co vyrobíme, neplýtváme surovinami ani obaly, a nemusíme nic vyhazovat kvůli uplynulým exspiracím či nezájmu zákazníků.

MINIMALIZUJEME ZBYTEČNÉ TISKOVINY

Využíváme toho, že prodáváme ve vlastní síti obchodů se skvělým personálem, který vše rád vysvětlí  -  nemusíme tak tisknout a distribuovat velká množství zbytečných příbalových a akčních letáků, katalogů. V co nejvyšší možné míře elektronizujeme, díky tomu jsme mohli přestat tisknout faktury, výplatní pásky a jiné dokumenty.

ZAMĚSTNANCI JSOU BOHATSTVÍM FIRMY

Manufaktura ráda využívá zaměstnance různých věkových kategorií a poskytuje jim potřebnou podporu v různých fázích života (studentská léta, mateřská, důchod, nemoc…). 80% našich klíčových vedoucích pozic zastávají ženy – ve skvělé symbióze s mužským elementem na postu majitele a generálního ředitele. Díky flexibilní pracovní době, možnosti práce z domova a mimořádně přátelskému přístupu k dětem umožňuje Manufaktura ženám harmonii mezi pracovním a osobním životem a podporuje rodinný život.

RÁDI POMÁHÁME

Pravidelně a dlouhodobě podporujeme dobročinné projekty a sportovní akce. V největší míře se ve spolupráci s nadací VIA soustředíme na podporu smysluplných projektů na zlepšení životního prostředí v okolí našich domovů. Nespojujeme se se subjekty a projekty, které nepovažujeme za solidní.