Udržitelnost

MANUFAKTURA & UDRŽITELNÝ ROZVOJ

Co je to vlastně udržitelný rozvoj..?

Dle definice OSN z roku 1987 je trvale udržitelný rozvoj takovým rozvojem, který naplňuje potřeby přítomných generací, aniž by ohrozil schopnost budoucích generací naplňovat potřeby své. Udržitelný rozvoj je také definován jako rovnováha mezi ekonomikou, sociálními aspekty a životním prostředím – třemi pilíři, jež tvoří základní oblasti lidského života.

A co děláme pro udržitelnost my…?

JSME 100% ČESKÁ FIRMA A NAŠÍM ZÁKLADEM JE LOKÁLNÍ VÝROBA

Jsme 100% česká firma s tradicí od roku 1991, sídlíme uprostřed Prahy a většinu kosmetiky vyvíjíme a vyrábíme v areálu bývalého cukrovaru v pražských Čakovicích. Často čelíme nabídkám na levnou výrobu mimo naši republiku,zejména v Asii, ale rádi těmto tlakům odoláváme a zanecháváme místní výrobu.

MÉNĚ JE MNOHDY VÍCE… ANEB DLOUHODOBĚ ZÁMĚRNĚ OMEZUJEME EXPANZI

Před lety jsme záměrně ukončili velkoobchodní aktivity a rozhodli se prodávat naši kosmetiku téměř výhradně prostřednictvím vlastních značkových obchodů v Čechách a na Slovensku. Od té doby téměř denně čelíme obchodně velmi zajímavým nabídkám k rozšíření prodejen po celém světě. Pro některé je naše neustálé odmítání nepochopitelné, my si však myslíme, že „méně je mnohdy více“. Nade vše si ceníme rodinné atmosféry naší firmy a můžeme se maximálně soustředit na zachování vysoké kvality produktů a úrovně prodeje.

VYVÍJÍME KVALITNÍ A ŠETRNÉ VÝROBKY

Receptury našich výrobků jsou založeny na obsahu prvotřídních surovin, které dávkujeme do kosmetiky v množství, které má skutečný efekt. Naše výrobky jsou díky tomu plně funkční a stačí je používat v přiměřeném množství. Jemné a šetrné složení našich produktů je založeno především na rostlinných základech a přírodních ingrediencích - naše kosmetika jich obsahuje 97-99,5%. Naše produkty jsou tak snadno biologicky odbouratelné…

PREFERUJEME VŠE ČESKÉ

Snažíme se o maximálně český původ našich kosmetických surovin, rozvíjíme projekt vlastnoručního sbírání bylin do naší kosmetiky našimi zaměstnanci. Naše obaly pro nás vyrábí z naprosté většiny čeští výrobci, tiskneme především v českých tiskárnách… I pro výrobu našich doplňků pro domácí lázně využíváme především české dodavatele – sirupy pochází z Jizerských hor, porcelán z Dubí, svíčky z Moravy, dárkové krabice z Přerova, mýdelníky a aroma lampy z keramické dílny v Praze atd…

LAHVIČKY Z RECYKLOVANÉHO PLASTU

Všechny naše lahvičky jsou vyrobeny z PETU, který je nejkvalitnějším plastem, který lze až 50x recyklovat. 80% z nich je navíc vyrobeno s 25% příměsí recyklovaného plastu, za rok od zavedení používání recyklátu jsme tak ušetřili více než 8 tun nového plastu. Z mnoha důvodů odmítáme využívání bioplastů, které nepovažujeme za prospěšné pro přírodu.

NÁKUPY SI ODNESETE V PAPÍROVÝCH NEBO TEXTILNÍCH TAŠKÁCH

Nikdy jsme nepoužívali plastové tašky pro odnos nákupů – od nás si nákup odnesete v papírových taškách z recyklovaného papíru či si u nás můžete nakoupit krásnou, mimořádně kvalitní bavlněnou EKO tašku a používat ji opakovaně (v prodeji od prosince 2018).

NEPRODÁVÁME VZDUCH

Nemáme zapotřebí prodávat a transportovat „vzduch“ – naše obaly slouží k ochraně výrobků, ne ke klamání zákazníků zdánlivě větším objemem, a tak zbytečně neplýtváme obalovým materiálem.

BEZ OBALU

Podstatnou součástí našeho sortimentu jsou koupelové soli, prodávané na váhu – rádi Vám je prodáme do Vámi přinesených nádob, společně tak ušetříme zbytečný obal.

MÁME RÁDI ZVÍŘATA…

Byli jsme první společností v Čechách, která získala jediný mezinárodně uznávaný certifikát o netestování na zvířatech Human Cosmetics Standard. Nevyužíváme živočišné produkty (s výjimkou medu, včelího vosku a lanolinu z ovčí vlny) a odmítli jsme obchodní kontrakty v Číně, protože bychom museli svolit s otestováním našich produktů na zvířatech.

ZACHRAŇUJEME ČESKOU TRADICI

Od samého počátku existence naší společnosti provozujeme v Praze širokou síť obchodů s českými lidovými řemesly a dřevěnými hračkami. Díky zajištění pravidelného odbytu a spoluprací při vývoji, designu a ochraně produktů námi byly vytvořené podmínky pro udržení řady zanikající řemesel.

ŠETŘÍME ENERGII I KILOMETRY, RECYKLUJEME

Soustavně pracujeme na snížení energetické náročnosti naší výroby i našich prodejen, důsledně recyklujeme, používáme ekologické čisticí prostředky. Vzhledem k modernímu centrálnímu skladu a vlastnímu vozovému parku optimalizujeme závozy zboží tak, aby auta nejezdila poloprázdná a vždy se plně využila jejich kapacita.

PLÁNUJEME UDRŽITELNĚ aneb VYROBÍME JEN TO, CO PRODÁME

Mnohaleté zkušenosti s vlastní výrobou a prodejem ve vlastní obchodní síti nám umožňují dokonalé plánování, díky kterému prodáme vše, co vyrobíme a nemusíme nic vyhazovat kvůli uplynulým exspiracím či nezájmu zákazníků.

MINIMALIZUJEME ZBYTEČNÉ TISKOVINY

Využíváme toho, že prodáváme ve vlastní síti obchodů se skvělým personálem, který vše rád vysvětlí  - a tak nemusíme tisknout a distribuovat velká množství zbytečných příbalových a akčních letáků, katalogů...

NAŠE REKLAMA VÁS POHLADÍ…

Snažíme se, aby naše reklama byla, stejně jako naše kosmetika, příjemná, krásná, poctivá a šetrná. Za nejlepší reklamu považujeme osobní doporučení od našich spokojených zákazníků. Snažíme se nevytvářet reklamní smog (běžný obyvatel české republiky, je denně doslova zavalen velkým množstvím reklamních sdělení). Nevyužíváme formy reklamy, které mohou být nebezpečné (např. billboardy narušující koncentraci řidičů). Neinzerujeme v médiích, která jsou v rozporu s našimi zásadami. Respektujeme soukromí našich zákazníků – nesledujeme jejich pohyb, neobtěžujeme je nevyžádanou elektronickou poštou ani reklamními letáky ve schránkách. Nepoužíváme nabubřelé nepravdivé fráze a termíny s cílem zákazníka zmanipulovat.

MILUJEME HISTORII A VRACÍME STARÉ VĚCI ZPĚT DO ŽIVOTA…

V našich prodejnách najdete staré ponky, valchy, pračky, bojlery a další krásné autentické historické artefakty… Při vývoji našich produktů jsou nám inspirací osvědčené rady našich babiček. Design našich lahviček vychází ze starých lékovek, které nacházíme po starožitnictvích…

MEZILIDSKÉ VZTAHY JSOU PRO NÁS PRIORITOU

Naše vztahy se zaměstnanci, zákazníky, dodavateli i dalšími obchodními partnery jsou v českých podmínkách zcela výjimečné. Zásadně nejednáme z pozice síly, ale upřednostňuje kvalitní a přátelské vztahy, založené na slušnosti, ohleduplnosti a oboustranné prospěšnosti.

ZAMĚSTNANCI NAPŘÍČ GENERACEMI JSOU BOHATSTVÍM FIRMY

Manufaktura ráda zaměstnává lidi různých věkových kategorií a poskytuje jim potřebnou podporu v různých fázích života (studentská léta, mateřská, důchod, nemoc…). Mladí jí přinášejí osvěžení, energii a nové nápady, starší zaměstnanci ji obohacují o zkušenosti a nadhled. Vytváření příjemného pracovního prostředí je pro majitele jednou z nejlepších a nejdůležitějších investic.

ZA VŠÍM HLEDEJ ŽENU…

80% našich klíčových vedoucích pozic zastávají ženy – ve skvělé symbióze s mužským elementem na postu majitele a generálního ředitele. Díky flexibilní pracovní době, možnosti práce z domova a mimořádně přátelskému přístupu k dětem umožňuje Manufaktura ženám harmonii mezi pracovním a osobním životem a podporuje rodinný život.

RÁDI POMÁHÁME

Pravidelně a dlouhodobě podporujeme dobročinné projekty (nadace VIA, Tomáš Slavata, centrum Motýlek…) a sportovní akce. Nespojujeme se se subjekty a projekty, které nepovažujeme za solidní.