vytváření objednávky

Doprava po ČR ZDARMA nad 1200 Kč

Prodejny Original Czech Tradition

Podporujeme českou tradici

Manufaktura je známá především svou kosmetickou značkou prodávanou ve vlastní  síti prodejen Manufaktura Vaše domácí lázně, které najdete převážně v obchodních centrech po celé České republice a na Slovensku. Manufaktura se však pyšní ještě jedním konceptem svých obchodů. Prodejní síť Manufaktura Original Czech Tradition je rozseta po historickém centru Prahy a na Letišti Václava Havla. Umístění obchodů do překrásných uliček Starého města, do míst tzv. Královské cesty, a prodejní prostory ukryté v unikátních domech dýchajících historií, přímo zvou k příjemné návštěvě. V prodejnách Manufaktura Original Czech Tradition zakoupíte, kromě poctivé kosmetiky, především české tradiční a výjimečné řemeslné výrobky a hračky…

Prostory, které mají duši

Po vkročení do příjemných, historických prostor Vás prvotně zahalí všudypřítomná příjemná vůně a prostředí evokující pocit pohody a klidu. Obchody Vás překvapí a nadchnou svou atmosférou a možná Vás i vrátí zpět v čase. Připomenou Vám Vaše dětství, blízké členy rodiny, nostalgická místa a předměty.

Nápaditě řešenému interiéru dominují originální retro dekorační předměty, které ,,recyklujeme,, ze starých věcí a tím jim znovu vdechujeme nový život.  V našich prodejnách najdete staré restaurované dřevěné stoly, ponky, valchy, pračky, bojlery a další krásné autentické historické artefakty, které nemusí skončit v propadlišti dějin. Naopak ještě výborně poslouží jako výjimečné prvky interiéru, které mu dodají originalitu, odlišnost, útulnost a duši.  Autorem architektonických řešení prodejen je sám majitel Ing. Arch. Karel Němeček, který od samého vzniku společnosti v roce 1991 navrhuje každý obchod a osobně se tvorby nových prodejních prostor aktivně účastní.

Jak to všechno začalo

Psal se rok 1991, Praha byla čerstvě otevřená cizincům z celého světa a obchůdků, kde by si mohli zakoupit typický český suvenýr, bylo pramálo. A tak se zrodil nápad, využít krásných prostorů v historickém centru Prahy a nabídnout turistům to nejlepší z hračkářské a řemeslné tradice naší země, kterým v tehdejší době hrozil zánik. Rozjeli jsme se proto na český a moravský venkov a nakoupili od tamějších řemeslníků vše možné – od tradičních šustí panenek, ručně malovaných kraslic až po dřevěné hračky. Objevili jsme krásné místo v prostorách bývalé prádelny dominikánského kláštera v Jilské ulici, vyzdobili jej za pomoci originálních historizujících dekorací z antiků a náš první obchod byl na světě. Již po pár dnech jsme s potěšením zjistili, že tradiční české výrobky prezentující naši kulturu jsou pro turisty mimořádně atraktivní. Netrvalo dlouho a otevírali jsme další obchody v srdci staré Prahy.

Českost, tradice a kvalita

Postupně se nám podařilo sdružit přes 250 drobných řemeslníků, bývalých mistrů lidové tvorby, nositelů tradice a menších českých firem, jejichž výrobky dodnes prodáváme. Zajištěním pravidelného odbytu a spoluprací při vývoji, designu a ochraně jejich produktů dodnes napomáháme udržení unikátních řemeslných technik, kterým by jinak v současnosti hrozil zánik. Naše prodejny se staly ojedinělou platformou pro prezentaci našich tradičních řemesel, a to i v celoevropském měřítku. Dodnes spolupracujeme s Ministerstvem kultury a jsme respektováni významnými odbornými institucemi.

Nákupy s příběhem

Díky myšlence českosti a kvality, které jsme se za celou dobu nezpronevěřili, unikátnímu designu prodejen evokujícímu atmosféru starých časů a výjimečné úrovní zákaznického servisu se nám podařilo vybudovat úspěšnou síť obchodů MANUFAKTURA Original Czech Tradition, ve kterých se potkává skutečná českost, tradice a výjimečná kvalita. Sortiment prodejen představuje pro zahraniční turisty možnost pořídit ryze český suvenýr spojený s příjemným a autentickým zážitkem v podobě návštěvy našich krásných obchodů.