vytváření objednávky

Doprava po ČR ZDARMA nad 1200 Kč

Péče o ruce v době virové

Umyl/a sis ruce? Věta, kterou nejčastěji slýchají malé děti… Nyní si tuto otázku pokládá každý z nás,
a to hned několikrát denně. Správné mytí rukou s použitím kvalitního mýdla je totiž tou nejlepší prevencí proti všem virům a bakteriím. Není-li možnost umytí teplou vodou, saháme po desinfekčních prostředcích na bázi alkoholu – poté, co se pohybujeme v MHD, platíme penězi, dotýkáme se nákupních košíků, bankomatů, platebních terminálů, bereme za kliky, přivoláváme si výtah či zelenou na semaforu…

Právě častý kontakt s vodou, mýdlem a dezinfekčními prostředky dává však pokožce rukou pořádně zabrat. Jak pečovat o jejich čistotu bez újmy? Jak udržet ruce krásné i při jejich extrémní zátěži? A jak jejich pokožce co nejvíce ulevit? Na tyto otázky Vám odpoví kosmetické vývojářky české značky Manufaktura – Eva Horčíková a Tereza Růžičková.

Co se děje s pokožkou našich rukou při jejich častém mytí?
Při častém mytí rukou dochází k vysušování pokožky a k oslabení ochranné bariéry. Na povrchu pokožky se běžně vytváří přirozený hydrolipidický film, tvořený výměšky mazových a potních žláz, který působí jako bariéra před nepříznivými vlivy vnějšího prostředí, zabraňuje průniku bakterií a plísní a pomáhá udržovat vodu v pleti. Při častém mytí vodou je tento hydrolipidický film z rukou odstraňován, voda není v kůži zadržována, a pokožka rukou se tak stává suchou, hrubou a náchylnou k praskání a snazšímu průniku škodlivin.

Jak reagují naše ruce na časté používání antibakteriálních gelů a dezinfekcí?
Vysoký obsah lihu v antibakteriálních gelech a dezinfekčních prostředcích pokožku vysušuje a velmi namáhá. Může docházet k tvorbě různých podráždění a alergií, které jsou často doprovázeny začervenáním, popraskáním a svěděním pokožky.

Jak pečovat o své ruce při jejich nadměrné zátěži?
Důležité je používat kvalitní mycí prostředky, které díky obsahu přírodních olejů a glycerinu napomáhají pečovat o pokožku rukou již při jejich mytí a zmírňovat negativní dopady častého kontaktu s teplou vodou. Přirozená ochranná bariéra se na povrchu pokožky při intenzivním mytí však obnovuje obtížně, proto je v této době nutné častější používání poctivých hydratačních a ochranných krémů, kterými bychom ruce měli pravidelně promazávat. Přes den je z praktických důvodů jednodušší používat lehce vstřebatelné krémy, na večer a noc pak doporučujeme aplikovat mastnější přípravky. Pro dosažení intenzivnějšího účinku je možné přípravky vrstvit - například promazat ruce krémem a poté na pokožku nanést ještě vrstvu přírodního rostlinného oleje (meruňkového, hroznového, mandlového apod.).

Jaké látky by měly krémy obsahovat, aby poskytly rukám tu správnou intenzivní péči?
Kvalitní krémy by měly určitě obsahovat vyšší procento přírodních rostlinných olejů (mandlový, meruňkový apod.) či másel (například bambuckého) a dalších aktivních látek, pečujících o naši pokožku (panthenol, vitaminy, ovesný beta-glukan…). Důležitý je také obsah hydratačních látek - glycerinu, kyseliny mléčné apod. Luxusnější produkty k péči o pokožku rukou dále obsahují např. kyselinu hyaluronovou či koenzym Q10.

Dotýká se časté mytí a desinfikování také nehtů? Měli bychom pečovat i o ně?
Určitě ano. O nehty bychom měli pečovat stejně jako o pokožku rukou. Velmi vhodné je použití oleje na nehty, který naneseme na nehtové lůžko a jemnými pohyby vmasírujeme.

Máte nějaký soukromý tip na pečující rituál nebo osvědčený produkt pro péči o ruce?
Tereza Růžičková: Pokud je pokožka mých rukou velmi namáhána, několikrát denně ji promazávám jemným sedmikráskovým krémem s bezalergenní vůní. Večer před spaním si poté na ruce nanesu silnější vrstvu tělového másla s minerály z Mrtvého moře, kapku za studena lisovaného meruňkového oleje a zabalím je na 10-15 minut do bavlněných rukavic. Při péči o nehty si osobně kapku olejíčku nanáším i pod nehet, abych si dopřála extra péči a nehtům maximální regeneraci.

Eva Horčíková: Mým favoritem je elixír na ruce s přírodními oleji, kyselinou hyaluronovou a koenzymem Q10. Večer v klidu, třeba u televize, je vhodné si na čisté a napařené ruce nanést silnější vrstvu jako masku a nechat vstřebat, nevstřebané zbytky po ½ hod rozetřít na předloktí.

Naše tipy na produkty k péči o ruce:

Krémy na ruce
Receptury krémů na ruce Manufaktura obsahují vysoké procento ingrediencí přírodního původu. Pyšní se obsahem rostlinných olejů, bambuckého másla, panthenolu a glycerinu a dalších cenných výtažků z bylin, květin a ovoce. Díky těmto cenným ingrediencím ze světa přírody intenzivně regenerují, hydratují a pečují o pokožku.

Mýdla

Správné péči pomohou i kvalitní rostlinná mýdla Manufaktura, která Vám očistný rituál zpříjemní svou vůní a díky obsahu rostlinných olejů a glycerinu napomáhají pečovat o pokožku již při jejich mytí.

  • Zvláčňující rostlinné mýdlo s cenným mandlovým olejem, glycerinem a meduňkou pro čistou a sametovou pokožku.
  • Něžné rostlinné mýdlo se sedmikráskou a mandlovým olejem

Extra tipy:

  • Olejová péče na nehty a kůžičku s mandlovým, meruňkovým a hroznovým olejem a panthenolem pro intenzivní posilující péči pro pevné a krásné nehty.
  • Vyživující, hydratační a regenerační elixír na ruce s meruňkovým olejem, bambuckým máslem, koenzymem Q10 a panthenolem.
  • Cenný, za studena lisovaný BIO meruňkový olej pro hydrataci, zjemnění a regeneraci.
  • Výživné tělové máslo se solí z Mrtvého moře, panthenolem, bambuckým máslem pro intenzivní péči o suchou a podrážděnou pokožku.