vytváření objednávky

Doprava zdarma po ČR nad 1200 Kč

Obsah přírodních ingrediencí

Kosmetika Manufaktura je založena na obsahu přírodních ingrediencí, jako je české pivo a chmelové výtažky, karlovarská vřídelní sůl, víno, meruňky, sedmikrásky a další ovoce a byliny, které jsou typické pro naši krajinu. Naprostá většina naší kosmetiky jich obsahuje 97-99,5%. Přírodní suroviny jednoznačně upřednostňujeme proto, že obsahují velké množství vitamínů, antioxidantů, minerálů, hydratačních a vyživující látek. Mají prokazatelné a mnohdy stovkami let ověřené a prozkoušené příznivé účinky, což se často o mnohých moderních syntetických „zázračných“ látkách říci nedá. Abychom si však za kvalitou našich výrobků mohli hrdě stát a zajistili jim perfektní účinnost, šetrnost, stabilitu a bezpečnost, obsahují naše receptury i několik funkčních nepřírodních látek…

Nepřírodními látkami jsou:

  • Konzervanty, bez kterých by nebylo možné uchránit kosmetické výrobky s obsahem vody, před mikrobiálním znečištěním a následným zdravotním rizikům. V nabídce však máme mnoho produktů, které nemusí být konzervovány vůbec (pleťové a tělové oleje, balzámy na rty, koupelové soli…).
  • Potravinářská barviva, která jsou bezpečná a oproti přírodním stabilní, čímž napomáhají krásnému vzhledu našich výrobků.
  • Parfémové kompozice, díky kterým naše výrobky krásně voní. Některé z nich jsou i bezalergenní (100% přírodní parfémy bohužel obsahují vysoké množství alergenů).
  • Syntetické náhrady některých živočišných surovin, které v kosmetice Manufaktura až na výjimky nevyužíváme (z živočišných surovin používáme pouze včelí vosk, med či lanolin – tuk z ovčí vlny).
  • Minerální olej, který používáme v 2složkových olejových koupelích pro svou unikátní stabilitu a ochranný vliv na pokožku.
  • Silikony, které jsou součástí balzámů na vlasy pro lesk, kondicionaci a uhlazení vlasů. Silikonů jsou stovky typů, my používáme jen vodorozpustné, které vlasy nezatěžují.
  • Kvartérní amoniové soli, které jsou součástí balzámů na vlasy pro odstranění nepříjemného elektrostatického náboje.
  • Další pomocné látky, které napomáhají ve výrobcích zajistit spojení vodní a olejové fáze, zahustit výrobky – aby se v nich mohly udržet přírodní peelingové částice atd…

Při výběru jednotlivých surovin použitých při výrobě klademe důraz na to, aby vyhovovaly přísným mezinárodním normám. U všech výrobků samozřejmě disponujeme oficiálními protokoly o zhodnocení bezpečnosti na zdraví člověka. Výrobky ani suroviny samozřejmě nejsou testovány na zvířatech, vlastníme certifikát HCS, neexportujeme do zemí, kde jsou testy na zvířatech vyžadovány.

K využívání vysokého obsahu přírodních surovin nám napomáhají také naše obaly, které jsou vybírány tak, aby byly nejen krásné a praktické, ale aby také minimalizovaly mikrobiální znečištění při používání spotřebitelem. Proto např. rádi využíváme na naše pleťové krémy tzv. airless obaly – které díky speciální technologii bránící kontaktu s okolním vzduchem napomáhají chránit přípravek před oxidací a kontaminací, čímž umožňují použití nižšího množství konzervantů.

Máte dotaz ohledně složení kosmetiky? Napište nám na eshop@manufaktura.cz.